VI Miting Pływacki „Szukamy Młodych Talentów” im Romana Banducha

Kolejny szósty miting pływacki za nami. O tego roku miting nosi imię zmarłego Wójta Gminy Herby Romana Banducha, który był inicjatorem i budowniczym pływalni. W dniu 14 maja 2017 r. o godzinie 8:15 miting pływacki został oficjalnie otwarty przez Wójt Gminy p. Iwonę Burek w obecności Dyrektora ZPO w Herbach p. Małgorzaty Francik i Przewodniczącej Rady Miejskiej w Kłobucku p. Danuty Gosławskiej. Do otwarcia mitingu zaproszona została również żona zmarłego wójta p. Małgorzata Banduch.

O godzinie 9:30 rozpoczęły się zawody, w których udział wzięło około 490 uczestników z 47 klubów z całej Polski. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch blokach pływackich. Pierwszy od godziny 9:30 do 12:30 w którym rozegrano 13 konkurencji a drugi od 14:30 i w tej części rozegrano 14 konkurencji. Zawodnicy startowali w różnych stylach i na różnych dystansach. Konkurencje rozgrywano na dystansach od 25 m poprzez 50 m i 100 m odrębnie w konkurencjach dziewcząt i chłopców w stylu dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. Rozegrano również sztafetę mieszaną 4 x 50 m w stylu zmiennym. Ogółem rozdano 249 medali złotych, srebrnych i brązowych.

Najlepszym klubem, który zdobył najwięcej medali był klub Jedynka Łódź zdobywca 23 medali w tym, 11 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych; drugi był klub Manta Kochłowice Ruda Śląska z 18 medalami, a trzeci UKS 190 Łodź z 17 medalami. W tym miejscu należy pochwalić klub ORKA Herby, którego zawodnicy po raz pierwszy zdobyli medal. Maria Wieczorek startująca w konkurencji 25 m stylem dowolnym zdobyła medal brązowy. Marysia również w dwóch innych konkurencjach uplasowała się bardzo wysoko. W konkurencji 25 m stylem grzbietowym była piąta a w konkurencji 25 m stylem klasycznym była 7. Wielkie gratulacje dla 8 letniej zawodniczki klubu Orka.

Kolejne już zawody pływackie w Herbach zgromadziły rzesze zawodników, trenerów, rodziców i widzów, dominowała wspaniała sportowa atmosfera. Serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy pracowali w niedzielę przy organizacji zawodów.