Miting Pływacki w Herbach

W dniu 7 kwietnia 2018 r. w Gminie Herby na nowoczesnej krytej pływalni odbył się VII Miting Pływacki Szukamy Młodych Talentów im. Romana Banducha. Po raz kolejny głównymi organizatorami mitingu byli: Gmina Herby, Zespół Placówek Oświatowych w Herbach i Kłobucki Klub Pływacki Delfin. Udział w zawodach zgłosiło 51 klubów sportowych z Polski oraz 1 klub z Czech. Ogółem zgłoszonych do zawodów zostało 595 zawodników w tym 317 dziewcząt. W zawodach startowali zawodnicy urodzeni w latach 2005 do 2010.

Oficjalne otwarcie mitingu odbyło się o godzinie 8:15 w hali sportowej ZPO w Herbach. Otwarcia dokonała Wójt Gminy p. Iwona Burek w towarzystwie Burmistrza Miasta Kłobucka p. Jerzego Zakrzewskiego i p. Małgorzaty Francik Dyrektora ZPO w Herbach. Po uroczystym otwarciu odbyła się odprawa techniczna przedstawicieli wszystkich klubów, a od godziny 9:30 rozpoczęła się ostra rywalizacja. Zawody przeprowadzono w 14 konkurencjach dziewcząt i chłopców w różnych grupach wiekowych w dwóch blokach: pierwszy od 9:30 do 13:30 a drugi od 14:30 do 20:00. W trakcie przerwy w zawodach wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem.

Zawodnicy pływali na 4 dystansach tj: 25 m, 50 m, 100m, 200 m i 4 x50 m stylami klasycznym, grzbietowym, dowolnym, motylkowym i zmiennym. Konkurencje były przeprowadzane seriami na czas, rywalizacja była bardzo zacięta a poziom uczestników bardzo wysoki i wyrównany. Ogółem zawodnicy z 44 klubów sportowych zdobyli medale. Najwięcej medali zdobyli zawodnicy klubu Omega Olkusz – 18 w tym 7 złotych 7 srebrnych i 4 brązowe; na miejscu drugim uplasował się klub Jedynka Łazy, który również wywalczył 18 medali, a na trzecim klub z Czech – Plavecki Bohumin.

Cieszymy się że po raz kolejny w zawodach udział wzięli zawodnicy Pływackiego Klubu sportowego ORKA Herby. Nie zdobyli co prawda medali ale liczy się zaangażowanie, dobre czasy i bardzo udany start, którego im gratulujemy. Zawody odbyły się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, której towarzyszyła sprawna organizacja imprezy. Cieszymy się, że tak wiele klubów i zawodników wraz z opiekunami, rodzicami i trenerami przyjechało do Herbów. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia zawodów. Podziękowania składamy również wszystkim sponsorom. Zapraszamy za rok na kolejny miting pływacki.